12  grudnia – wtorek

Marciszów:  godz. 8.3o i  16.oo

14  grudnia – czwartek
Witków Śl.  Godz. 9.oo  i  16.oo

Czytaj więcej...

18 grudnia 2017

Dokładnie tydzień przed Uroczystością Bożego Narodzenia w Krzeszowie przeżywamy, niezwykle podniosłą uroczystość - jedną z najważniejszych w ciągu roku. Cała bazylika, tego dnia, jaśnieje setkami świec, a do sanktuarium przybywają niestrudzeni pielgrzymi, bo dzień ten jest wyjątkowy. Święto Światła - obchodzone jest na pamiątkę odnalezienia Cudownej Ikony Matki Bożej Łaskawej po blisko 200 latach, które spędziła pod posadzką zakrystii kościoła klasztornego.

Czytaj więcej...

20 stycznia 2018

Drodzy Przyjaciele!

Szybkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia po nich Nowy Rok i termin naszego spotkania na VIII już Festiwalu Trzech Kultur w Krzeszowie. Mamy nadzieję, że 20 stycznia 2018 roku, w pięknej zimowej scenerii, odbędą się przesłuchania grup jasełkowych i kolędniczych ale nade wszystko, że wspólnie będziemy mogli zaśpiewać kolędy nowonarodzonemu Jezusowi.

Czytaj więcej...

11 listopada 2017

W sobotę 11 listopada przypada 99 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obok oficjalnych obchodów nasze kościoły i domy wypełnią się modlitwą za tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej ojczyzny. Módlmy się również za tych, którzy dzisiaj kształtują jej współczesność. Zapraszamy w dniu 11 listopada do krzeszowskiej bazyliki na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny na godz. 12:00, zaś po Mszy Świętej zapraszamy na program patriotyczny do Centrum Bibllioteczno-Kulturalnego w Krzeszowie.

Czytaj więcej...

 

Msze Święte na Górze św. Anny w Krzeszowie
od 9 czerwca do 6 października 2017 roku
w każdy piątek o godz. 16.00

Odpust ku czci św. Anny
w niedzielę 23 lipca 2017 roku o godz. 15.00

Czytaj więcej...

od poniedziałku 4 kwietnia 2016 roku

Już od pięciu lat w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie organizowane są dwa razy w roku Jerycha Różańcowe. Chcemy nadal dziękować za otrzymane łaski w Roku Miłosierdzia, ogłoszonym przez papieża Franciszka i prosić o potrzebne łaski dla Kościoła Świętego oraz dla każdej polskiej rodziny.

Czytaj więcej...

Kolejny cykl nauk przedmałżeńskich w Krzeszowie odbędzie się na przełomie lutego i marca 2018 roku.

Dla par, które szukają nauk przedmałżeńskich jeszcze w tym roku polecamy spotkania prowadzone przez "Spotkania małżeńskie". Terminy tutaj.

Nasz cykl nauk przedmałżeńskich wygląda następująco. Spotykamy się w trzy soboty co dwa tygodnie w Obsłudze Pielgrzyma w Krzeszowie. Spotkania trwają od 9:00 do 15:00, a poprowadzą je doradcy życia rodzinnego oraz księża parafii w Krzeszowie.

Podczas katechez staramy się w sposób jasny i przystępny przedstawić zagadnienia związane z miłością, płciowością, małżeństwem i rodziną. Katechezy dają też szansę na lepsze poznanie się przyszłych małżonków oraz poznanie dobrych zasad komunikacji w małżeństwie i rodzinie. Uczestnicy katechez otrzymają zaświadczenie niezbędne do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Czytaj więcej...