I Niedziela Przygotowania Paschalnego Rok B
Krzeszów, dnia 18 lutego 2018

Dzisiaj pierwsze w tym roku  Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.15 z kazaniem pasyjnym. W piątek zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 16.30;  w Krzeszówku – Droga Krzyżowa i Msza św. w piątek o godz. 16.00.

Przez cały Wielki Post możemy składać do specjalnych skarbon albo u siostry Bronisławy w zakrystii ofiary na Kwiaty do Bożego Grobu i na dekorację Bazyliki na Święta Wielkanocne. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które wyrażają naszą wspólną troskę o piękno przestrzeni naszej modlitwy!

We wtorek o godz. 16.3o  zapraszamy na Koronkę do św. Józefa oraz Mszę św. o godz. 17.oo  W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Po nowennie Msza Św. zbiorowa w intencjach zbiorowych i wcześniej zamówionych.

Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na ogólnopolski Fundusz Misyjny.

Czekamy na chętną młodzież oraz osoby dorosłe do odgrywania ról w tegorocznym Misterium Męki Pańskiej. Zapisy u ks. Jarosława.

Każdego dnia o godz. 15.00 w naszej Bazylice jest odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W czwartek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa a następnie Msza św. w Czadrowie.

Zapraszamy Dzieci naszej Parafii na wyjazd na kolonie letnie w terminie od 21.07. do 03.08. 2018r. do miejscowości Pogorzelica nad morzem.  Szczegółowe informacje i zapisy u Ks. Jarosława.

Zachęcamy do lektury najnowszej prasy katolickiej: Tygodnika „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”,  dla młodzieży „Małego Gościa” .

Przy wyjściu z Bazyliki  bardzo prosimy Parafian oraz Gości o pobranie ulotek „Jestem za życiem”. Prosimy odciąć jedną część i wysłać ze znaczkiem pocztowym na adres Warszawy. Jest to APEL w sprawie ochrony życia poczętego.

Wszystkim życzymy aby czas Wielkiego Postu, był dobrą okazją do przemiany własnego życia i umocnienia swojej wiary!